Přírodní péče o pleť
V přírodní pleťové kosmetice více než kde jinde platí, že v pravidelnosti je ta největší síla
A my dodáváme, že také ve správné volbě produktů dle typu a aktuálního stavu pleti. Uvidíte, že výsledků si brzy všimnete nejen vy, ale i lidé ve vašem okolí. Doporučujeme vyzkoušet nereaktivní, špičkově kombinovatelnou pleťovou péči v kvalitě clean beauty od Ere Perez a holistickou, BIO, terapeutickou pleťovou péči od značky Blissoma®.
Pokud s přírodní pleťovou kosmetiku teprve zzačínáte, velmi brzy zjistíte, že péče o pleť se z „povinnosti" stane odpočinkovým rituálem. Přírodní a organická BIO kosmetika, se kterou pracujeme, je vždy veganská (rozuměj, vyrobená čistě z rostlin bez příměsi živočišných produktů) a pochází z udržitelných zdrojů. Ere Perez i Blissoma® jsou značky s tradicí a zkušenostmi několika desetiletí.
Odměňte se klenoty z nabídky přírodní péče o pleť
Co si představit pod nabídkou luxusní přírodní péče o pleť? Rozhodně složení s vzácnými látkami — například arganovým olejem či kadidlem, limitované edice, vyznamenané kousky nebo extra panenské kombinace vyrobené pod přísným dohledem v certifikovaných pracovištích.
Chcete konkrétní příklady?
Ere Perez dekorativní kosmetika a make-up je skvělá s celou svou nabídkou. Snoubí v sobě vášeň, ženskost, přirozenost a eleganci. Tento Lip & Cheek Tint dokonce získal ocenění Produkt roku 2019 od Asociace českých stylistů a vizážistů.
Nejzelenější cesta — přírodní kosmetika v recyklovatelných obalech
Přírodní kosmetika není jen o přírodním složení, ale také o obalech. A o způsobu skladování, transportu a dalších dílčích krocích, které řeší každý výrobce BIO kosmetiky. Některé značky mají to štěstí a mohou svým zákazníkům zaručit šetrnost k životnímu prostředí v každém ohledu — například i ve volbě obalů. Nabízejí recyklované a recyklovatelné materiály, jiné značky šly dále a spolupracují při vývoji obalů z kukuřičné pryskyřice či „plastu" z cukrové třtiny.
V této nabídce najdete právě takové značky. Tady máte jistotu, že každý komponent kosmetiky — obal, víčko, krabička atd. budou 100% recyklovatelné či dokonce biologicky rozložitelné.
Přírodní péče o pleť dle typu a stavu pleti
Co je to normální pleť?
Normální pleť je „tak akorát“ – ani mastná, ani suchá. Na první pohled vypadá zdravě, svěže a vyrovnaně. Póry jsou jemné a pupínky žádné. T-zóna může být mírně mastná, ale celkově je tvorba mazu a hydratace optimálně vyvážená.
Vypadá to, že ji nic nechybí – co potřebuje? Především pravidelné čištění a dostatečnou hydrataci.
Jaký je ten nejlepší přírodní krém pro normální pleť?
Pokožku není třeba příliš promašťovat. Nejlepší jsou lehké hydratační krémy s obsahem vody. Vybírejte však podle momentálního stavu pleti. Zdá se vám trošku sušší? Zkuste krémy s vyšším obsahem přírodních másel – bambuckým či avokádovým. Mastí se vám pokožka v létě? Vyzkoušejte krémy s obsahem hroznového oleje či aloe vera. Jednoduše vybírejte podle toho, co aktuálně pleti dělá dobře.
Co je to smíšená pleť?
Smíšená pleť je nakombinovaná suchá a mastná pleť. Liší se typem pleti v T-zóně, kde je mastnější, a na tvářích, kde je sušší. V T-zóně se tím pádem vyskytují i černé tečky či pupínky, na tvářích se může olupovat.
Potřebuje péči, která ji vyčistí, ale zároveň hydratuje a nepřesuší.
Jaké jsou ty nejlepší přírodní oleje na smíšenou pleť?
Smíšená pleť potřebuje „zklidnit“ pokožku v T-zóně a zároveň hydratovat pokožku na tvářích. Vyzkoušejte melounový olej, hojivý jojobový nebo konopný olej či éterické oleje – levandulový, neemový, tea tree, vilínový.
Co je to zralá pleť?
Zralá pleť nese známky suché pokožky, je méně pružná a objevují se vrásky. Už po 25. roce se metabolismus kůže zpomaluje a o 30. roce se pleť přirozeně začíná měnit. Můžeme říci, že jestli máte víc než 35 let, máte zralou pleť. To však neznamená, že je z vás okamžitě „vrásčitá babička“.
Stárnutí pleti můžeme zmírnit a vrásky zjemnit. Přírodní pleťové oleje pokožku hýčkají, hydratují a dodají tolik ceněné mastné kyseliny.
Jaké jsou ty nejlepší přírodní oleje na vrásky a zralou pleť?
I přírodní oleje umí vyhlazovat vrásky a zpomalovat tvorbu nových, zjemňovat a hydratovat pleť, obnovovat její elasticitu. Vyzkoušejte arganový, šípkový, jojobový, avodádový, melounový olej či olej z růží. Hýčkejte svou pleť a buďte krásná bez chemie.
Přírodní pleťové krémy totiž dodávají skutečnou výživu - je to podobné jako dopřávat tělu dostatek ovoce a zeleniny.
Jaký je ten nejlepší přírodní krém na zralou pleť a na vrásky?
Na výběru si dávejte záležet. Zkoumejte složení a volte takový přírodní krém, který je nabitý přírodními stimulanty pro tvorbu kolagenu. To znamená kyselinou hyaluronovou, aloe vera (aby se hydratace dostala i do spodních vrstev pokožky) a luxusními rostlinnými oleji.
Co je to mastná pleť?
Mastná pleť má lesklý povrch (především v oblasti T-zóny), zvětšené a jasně viditelné póry. Má větší sklony k tvorbě černých teček i bílých pupínků – je náchylná na různé formy akné.
Problematickou pleť poznáte na první pohled – je plná nepěkných pupínků, malých, velkých, bílých, rudých. Všichni si to z puberty moc dobře pamatujeme. Některé z nás však akné trápí i v dospělém věku. Pokud budete používat přírodní kosmetiku na mastnou pleť, měla by se zlepšit a pupínků začne ubývat.
Rychlý test na typ pleti: Opláchněte si obličej vlažnou vodou, osušte a neaplikujte žádný krém. Počkejte cca půl hodiny. Vemte si papírový kapesník, rozstříhejte ho na 4 části. Ty přiložte na čelo, nos, bradu a jednu z tváří. Nechtějí se odlepit? Máte mastnou pleť.
Jaký je ten nejlepší přírodní krém na mastnou a problematickou pleť?
Pleť potřebuje vyčistit, zklidnit a hydratovat – ale za pomoci minima produktů, kde platí čím více antibakteriálních a hojivých bylinných výtažků obsahuje, tím lépe. Mezi ně patří šalvěj, rozmarýn, tea tree, neem, levandule a zelený jíl. Dávejte si pozor, abyste pokožku nepřesušili.
Kromě péče „zvenku“, podpořte pleť i zevnitř. Jak? Zkuste třeba zelené potraviny – mladý ječmen či chlorellu. Pijte hodně vody, jezte zdravě a sportujte! Naopak pleti škodí fastfoody, káva, kouření a alkohol. Schválně si prohlédněte pleť, jak vypadá po protančené noci a jak po odpočinkové dovolené.
Co je to citlivá pleť?
Jak z názvu vyplývá, citlivá pleť je citlivější na podněty – bakterie, chemické látky, alergeny, parfemace atd. Reaguje nepředvídatelně. Bývá často zarudlá, červená a podrážděná. Snadno se zanítí a máte sklony k „růžovce“. Při sportu často zčervenáte (a to i když máte fyzičku).
Jaký je ten nejlepší přírodní krém pro citlivou pleť?
To nejlepší, co pro citlivou pokožku můžete udělat, je používat 100% přírodní produkty. Bez chemie a bez parfemace. Z těch přírodních složek si pak dejte pozor na bylinky s detoxikačním účinkem, které mohou dráždit – jako je tea tree, šalvěj, meduňka či máta.
Přírodní pleťová séra jsou základ v péči o pleť! Hydratují, zbavují vrásek a pomáhají pleti nastolit rovnováhu
Představte si je jako kapku, ve které je nahuštěno co nejvíce účinných látek. Dodávají pleti přesně to, co nejvíce potřebuje. Stejně jako přírodní tonikum nebo květová voda podporuje účinek krému, který na pleť následně nanesete.
Sérum používejte vždy na vyčištěnou a odlíčenou pleť před nanesením pleťového krému, ideálně jako součást večerní péče o pokožku.
Emulze s přírodními výtažky pomáhá tam, kde krém nestačí
Pleťová emulze je podobně jako sérum extrémně naplněné účinnými látkami. Spojuje vodu a další látky, které se velmi snadno dostávají do pokožky a rychle řeší kosmetický problém.
Emulze bývají dvoufázové, před použitím se musejí protřepat. Může jít o čisticí, hydratační nebo odličovací emulze. Tyto dvoufázové oleje jsou velmi lehké, proto se nejvíce hodí pro citlivou, mastnou a zralou pleť. Každý je ocení v horkých letních dnech.
Olejová séra obsahují až 70 % aktivních látek, pleťové krémy jich mají kolem 5 %
Potřebujete nemilosrdně zatočit s kosmetickým nedostatkem, například suchou pletí, vráskami nebo s akné? Povolejte na pomoc přírodní pleťové sérum. V malé lahvičce nejčastěji s kapátkem se skrývá neskutečná síla, kterou vám nenabídne žádný krém.
Pleťová olejová séra jsou nacucaná aktivními látkami, které se velmi rychle a snadno dostávají do pleti a rychle účinkují. Sérum však nenahrazuje pleťový krém či balzám, je ale nenahraditelným pomocníkem.
Přiveďte svou péči o pleť k dokonalosti
Tonizace je krok mezi čištěním pleti a nanášením krému. Proč potřebujeme u péče o pleť další mezikrok? Přírodní tonizační a květové vody pomáhají pleť dočistit. Odstraní zbytky make-upu i nečistot. A hlavně póry, které se čištěním pěkně otevřely, se uzavřou, aby se nezanášely.
Přírodní tonika i květové vody můžete vyzkoušet na jakýkoli typ pleti. Jen pokud máte mastnou pleť, vybírejte tonizaci, která obsahuje především antibakteriální látky (např. mátová voda, tea tree květová voda, heřmánková voda). Pro zralou pleť zase doporučujeme růžovou vodu a květovou vodu pomerančový květ.
Přírodní tonikum pomáhá dočistit pleť, odstraní zbytky make-upu i nečistot
A hlavně póry, které se čištěním pěkně otevřely, se uzavřou, aby se nezanášely. Připraví tak pleť, aby lépe vstřebala všechny látky z přírodního krému. Je to krok mezi odličováním/čištěním pleti a nanášením krému.
Jakmile jednou vyzkoušíte bio květovou vodu v péči o pleť, už ji nedáte z ruky!
Květová voda pozvedne váš každodenní pěstící rituálu o několik úrovní výš.
Pleť díky bio květové vodě lépe absorbuje výživné látky z krémů a olejů a dokáže si mnohem lépe a déle udržet tak potřebnou hydrataci. Navíc se dají květové vody používat i zvlášť, kdykoli během dne pro osvěžení.
Už jste vyzkoušeli legendární růžovou vodu? Dáme vám 5 důvodů, proč byste měli:
- Růžová voda je univerzální pro každou pleť (zralou, mastnou a aknózní, citlivou i suchou pleť).
- Říká se, že dezinfikuje, stahuje póry, nedráždí a zklidňuje.
- Růžová voda zklidňuje pokožku po holení. A hodí se pro muže i ženy.
- Je skvělou příměsí do masek na vlasy, pleť a tím nejlepším podkladem pod výživná séra, olejíčky a krémy.
- Navíc je vhodná do dezertů, drinků i do studené kuchyně.
Toužíte po krásné pleti bez mastnoty, nečistot a pupínků?
Prvním krokem je zbavit pleť veškerých nečistot a důkladně ji vyčistit. Odličování a čištění pleti je základ krásné pleti, po které všichni toužíme – ať už používáme make-up, nebo ne. Pleť se celý den zanáší nečistotami a pod make-upem a pudrem je navíc jako ve skleníku. Dusí se, nemůže dýchat a ucpává se.
I u čištění záleží na typu vaší pleti – každému tak sedne i jiná péče
Jak čistit normální pleť? — Pravidelné čištění je tu normální pleti to nejdůležitější. Svou péči si vybírejte podle toho, co aktuálně pleti dělá dobře. To je rada, co? Ale věřte, že stačí vynechat veškerou chemickou kosmetiku, která může obsahovat látky narušující rovnováhu pleti, a samy brzy poznáte, které cleansery či oleje vám sednou.
Jak čistit suchou pleť? — Suchá pleť potřebuje kvalitní čištění 2× denně – šetrné k pokožce, nesmí ji vysušovat a zároveň ji musí hydratovat, dodávat vitamíny i minerály. Co je to konkrétně? Zkuste přípravky, které obsahují aloe vera a „těžší“ oleje s vyšším procentem kyseliny olejové – například kokosový, makadamový, mandlový, meruňkový.
Jak čistit mastnou a aknózní pleť? — Nejlepší je čistit mastnou pleť „namokro“ cleanserem nebo olejem. A čím více bude prostředek obsahovat antibakteriálních a hojivých bylinných výtažků, tím lépe. Hledejte proto produkty s obsahem šalvěje, rozmarýnu, tea tree, neem, levandule či zeleného jílu. Olej na mastnou pleť a oleje na akné? Ano, a dokonce je to skoro nutnost! Jen vybírejte z „lehčích“ olejů s vyšším obsahem kyseliny linolové – to je třeba konopný, šípkový či olej z hroznových jader.
Jak čistit smíšenou pleť? — Napůl mastná, napůl suchá – vše máte trošku složitější, ale to neznamená, že pro vás neexistují žádné varianty. Soustřeďte se na to, abyste pleť nepřesušovali a zároveň neucpávali. Stejně jako u normální pleti – zkoušejte. Sami poznáte, co pro vás bude nejlepší. Jen se vyhněte jakýmkoli chemickým, dráždivým produktům (které u nás samozřejmě nenajdete).
Jak čistit citlivou pleť? — Reakce pleti na každou „blbost“ vám už leze krkem? Prohlédněte si speciální řady produktů na citlivou pleť – obsahují látky, které nejsou dráždivé, jsou bez parfemace a samozřejmě jen přírodní v bio kvalitě.
Odličování pleti je každý večer to nejdůležitější, co musíte kromě čištění zubů udělat
Jakýkoli make-up je pro naši pleť zátěž, ale když ho necháte i přes noc, je to jako rána do zad. Proč pleť tak trápíme?
Víte, že pleť musíte čistit, i když jste na sobě žádný make-up neměli?
I tak je třeba vyčistit pleť od nečistot, které se na ní během dne objevily. Chcete si otestovat, že máme pravdu? Vemte si večer čistý tamponek, naneste na něj čisticí olej nebo cleanser a vyčistěte si obličej. Uvidíte, že nezůstane bílý – i když jste byli celý den bez make-upu.
Už máte svou přírodní péči na čištění pleti?
Pleťový krém je základ péče o pleť
Pleťový krém patří mezi nejzákladnější výbavu pro péči o pleť a málo kdo se bez něj obejde. Voda, vzduch, životní styl, geny — to vše se podepisuje na každé tváři. Pokud chceme svou pleť ochránit, právě krém nám jako první nabízí svou pomocnou ruku.
Zvláčňuje pokožku, chrání ji před okolními vlivy, pomáhá s regenerací a podle typu a složení pomáhá s dalšími specifickými problémy. Přírodní pleťové krémy v nabídce mají přírodní složení, obsahují rostlinná másla, extrakty z rostlin a léčivek, panenské oleje, kyseliny a enzymy. Nabídka je široká, proto jsme je pro snadnější výběr rozdělili na:
- denní,
- noční,
- bezvodé
- oční.
Máte pocit, že krém je pro vás málo? Podpořte jeho účinky vhodnou květovou vodou, sérem, panenským olejem nebo bezvodým balzámem.
Noční krémy podporují regeneraci a detoxikaci, denní krémy nabízejí ochranu
Jaký je rozdíl mezi nočními a denními krémy? Nejde jen o marketingový tah, jak prodat více zboží? U poctivých značek se toho bát nemusíte. Duo denní & noční pleťový krém je navržené tak, aby nabízelo komplexní péči v tu správnou chvíli.
Noční krémy mají hutnější konzistenci bohatší na regenerační látky než denní krémy. Spánek totiž nepřináší pouze odpočinek tělu a mysli, ale také startuje regenerační procesy — například pleťových buněk. Noční krémy jsou vytvořeny tak, aby pomáhaly pleti s obnovou, detoxikací a omlazením. Přírodní noční krémy mají 100% přírodní složení obohacené o aktivní látky, enzymy, kyseliny, panenské oleje, antioxidanty a vitamíny.
Denní a noční krém z jedné řady nebo od jedné značky navzájem zvyšují svou účinnost.
Denní krém chrání před volnými radikály, noční podporuje regeneraci
Jaký je rozdíl mezi denními a nočními krémy? Nejde jen o marketingový tah, jak prodat více zboží? U poctivých značek se toho bát nemusíte. Duo denní & noční pleťový krém je navržené tak, aby nabízelo komplexní péči v tu správnou chvíli.
Denní krémy zejména chrání pleť volnými radikály (stres, prach, toxiny z ovzduší), UV zářením, a zvláčňují pleť. Mají lehkou konzistenci, která se rychle vstřebává, abychom si mohli nanést make-up bez obav z nehezkých map. Přírodní denní krémy vybíráme z českých i zahraničních značek, které nabízejí 100% přírodní složení nejčastěji obohacené o antioxidanty, výtažky ze superpotravin, zelených rostlin, léčivých bylin nebo o kyseliny a enzymy.
Dostaňte svou pleť do formy
Objevte kouzlo a sílu přírodních čisticích a vyživujících masek a peelingů. Bylinky a oleje obsažené v maskách pomáhají na akné, hydratují citlivou i suchou pleť, odstraňují černé tečky a čistí póry.
Zklidněte a zregenerujte svou pleť, zbavte ji nečistot a dodejte jí potřebnou hydrataci a vitamíny. Vyberte si pleťovou masku či přírodní peeling, který má zjemňující a revitalizující účinky, od značek, které si dávají záležet na složení a životním prostředí.
Miliony let staré jíly mají v kosmetice nedocenitelné místo
O využití jílů v kosmetice bychom mohli psát neustále. Mají skvělé detoxikační, pečující a harmonizující účinky pro celé tělo. Nejen zvenku, ale i zevnitř. Například obklady ze zeleného jílu pomáhají od bolesti kloubů.
Jen pár aplikací jílu vyřeší problém s mastnou pokožkou, lupy nebo akné. Z jílového prášku vyrobíte různou domácí kosmetiku — zábaly na vlasy, obklady, pleťové masky, suché šampony... Poznejte sílu miliony let staré horniny.
Peeling, scrub nebo exfoliace? Jaký je mezi nimi rozdíl?
Exfoliace je název pro metody, kdy ze své pleti odstraňujeme odumřelé pleťové buňky. A to může být právě peelingem nebo scrubem. Jaký je mezi nimi rozdíl?
- Peeling — odstraňuje mrtvé kožní buňky z pleti tím, že rozpouští, nejčastěji díky AHA kyselinám.
- Scrub — zbavuje pleť odumřelé kůže mechanickým odstraněním. Není vhodný pro jemnou a citlivou pokožku. Scrub obsahuje tzv. abrazivní částečky — například semínka, rozemleté skořápky, sůl, cukr nebo písek.
Proč pleť potřebuje exfoliaci?
Aby byla jemná, zdravá, rychle se regenerovala, uměla se lépe bránit a zbavila se nehezkých suchých šupinek, které se mohou stát schránkami pro bakterie a plísně (to máme na mysli zejména kůži na patách). Pleťová exfoliace pomáhá předcházet vráskám, barevným nerovnoměrnostem a nepříjemnému stahování kůže.
Pleťová maska rychle dodá pleti to, po čem touží
Pleťové masky jsou bohaté na vitamíny, minerály, zvláčňující složky a antioxidanty. Pleťové krémy a oleje zkrátka někdy nestačí, protože žijeme ve světě, který nám klade různé nástrahy v podobě smogu, toxinů, stresu, klimatizace a dalších protivníků zdravé pokožky. Pleťové masky nabízejí koncentrovanou sílu živin.
Přírodní masky na pleť jsou účinné, protože jejich složení se skládá z živých, skutečných vitamínů.